środa, 8 października 2014

"Dolina Krzemowa", serial, sezon 1

Autor: Po drugiej stronie... dnia października 08, 2014

"Dolina Krzemowa"
serial
sezon 1


I kolejny serialik :) „Dolina Krzemowa” opowiada o grupie informatyków, pracujących w inkubatorze Erlicha Bachmana. Jak na informatyków przystało (nie, wcale nie ulegam tu stereotypom :P), mamy tu plejadę oryginalnych przypadków. Richard, Dinesh, Bertram i Nelson może i cechują się ponadprzeciętną inteligencją i talentem do tworzenia apek (choć i to nie zawsze im wychodzi), ale co tu dużo mówić – są totalnie aspołeczni, nie przystosowani do życia i nieprzygotowani na sukces, jakiego stają się udziałem. Połączenie tego wszystkiego zapewnia naprawdę fajną rozrywkę. 

Dużo tu gagów, śmiesznych dialogów i komicznych nieporozumień, wynikłych z odmienności tej grupki. Jeśli lubicie historie pokroju Jobsa i Apple, ten serial na pewno się Wam spodoba. Opowiada podobną historię – jak grupka nierozgarniętych chłopaków przypadkiem stwarza coś bardzo cennego… Serial traktuje o specyficznym środowisku, ale nie trzeba mieć wielkiej wiedzy informatycznej, by zrozumieć wszystkie żarciki i aluzje. Na pewno nietypowe poczucie humoru, jakie gwarantuje towarzystwo zdecydowanie męskie, może budzić skrajne emocje, ale moim zdaniem ogląda się to bardzo dobrze :) Ach, i zapomniałabym o moim ulubionym, pociesznym bohaterze – Jaredzie. Obejrzyjcie serial, a zrozumiecie, dlaczego jest taki uroczy :) 

Serial jest bardzo krótki – pierwszy serial ma tylko osiem epizodów, a każdy odcinek trwa zaledwie pół godziny. Stacja HBO zamówiła oficjalnie drugi sezon, także jest na co czekać.


4 komentarze:

Tirindeth on 9 października 2014 12:16 pisze...

To chyba serial idealny dla mojego chłopaka :P

Maria Derejczyk-Zwierzyńska on 9 października 2014 12:44 pisze...

Powiem o tym serialu mojemu przyjacielowi. On lubi takie klimaty :)

Po drugiej stronie... on 10 października 2014 11:00 pisze...

Tirindeth => moj chlopak jest wlasnie informatykiem i dlatego nie powiem mu nawet o tym serialu, bo jeszcze sie obrazi hehe :P

Beata N. on 11 października 2014 15:18 pisze...

No tak, tego zdjęcia nie trzeba nawet podpisywać, od razu widać że to informatycy (stereotypy są straszne, wiem;)

Prześlij komentarz

 

Po drugiej stronie... Copyright © 2014 Dostosowanie szablonu Salomon